D  I  V .     I

Mattia Acunzo – Toledo via Kennedy Catholic

Maceo Austin – Duquesne via Kennedy Catholic

Dahmir Bishop – Xavier via Imhotep Charter

Eric Dixon – Villanova via Abington

John Bol Ajak – Syracuse via Westtown

Reed Fenton – Lehigh via Latrobe

Jack Forrest – Columbia via Lower Merion

Jalen Gaffney – Connecticut via Westtown

Hakim Hart – Saint Joseph’s via Roman Catholic

Chris Ings – Rider via Neumann-Goretti

Judah Jordan – Weber State via Scotland Campus Sports

Keeshawn Kellman – Princeton via Perkiomen

Seth Lundy – Penn State via Roman Catholic

Marial Mading – Rhode Island via Springfield Academy (MA)

Xavier Mayo – NJIT via The Hill School

Naim Miller – Mount Saint Mary’s via First Love Christian Academy

Lucas Monroe – Penn via Abington

Jameer Nelson – Saint Joseph’s via Haverford School

Leo O’Boyle – Lafayette via Scranton Prep

Yazid Powell – Rider via Overbrook

Christian Ray – LaSalle via Haverford School

Donte Scott – Maryland via Imhotep Charter

Brandon Stone – LaSalle via Christ School (NC)

Oscar Tshiebwe – West Virginia via Kennedy Catholic

Khalil Turner – Rider via Sankofa

Isaiah Wong – Miami via Bonner Prendergast

Sean Yoder – Navy via Pennridge

D I V . I I

Bryce Butler – West Liberty via Latrobe

Bobby Clifford – Slippery Rock via Allderdice

David Duda – East Stroudsburg

Ethan Potterfield -IUP

PREP SCENE INAUGURAL CLASS

2018

 D  I  V  I  S  I  O  N     I

Chase Audige

Chase

William & Mary

Hill School

6-5      Guard

Allen Betrand

Betrand

Towson

Roman Catholic

6-3      Guard

Tyrel Bladen

bladen

Eastern Kentucky

Coatesville

6-10      Forward

Robbie Carmody

Carmody

Notre Dame

Mars Area

6-4      Guard

Mathue Cotton

Cotton

Yale

Team Final (St. Benedict, NJ)

6-5      Guard

Ed Croswell

Croswell

La Salle

St. Joe’s Prep

6-7      Forward

Jake Forrester

Jake Indiana

Indiana

Westtown

6-9      Forward

Drew Friberg

drew

Princeton

State College

6-6      Guard

Andrew Funk

 Funk

Bucknell

Archbishop Wood

6-4      Guard

Bryce Laskey

Laskey

St. Francis, PA

Laurel Highlands

6-4      Guard

Tyree Pickron

Quinnipiac

Archbishop Wood

6-3      Guard

Cameron Reddish

Reddish

Duke

Westtown

6-9      Guard

Antonio Rizzuto

DGf1D2aXkAATXx1

Albany

Northeastern

6-2      Guard

Sam Sessoms

Sessoms

Binghamton

Shipley

6-0      Guard

Coltrane Washington

Cole_Drex

Drexel

Quaker Valley

6-3      Guard

Ryan Young

ryan young

Northeastern

Bethlehem Catholic

6-8

D  I  V  I  S  I  O  N     I I

Collin MacAdams   California (PA)

John Paul Kromka   Pitt-Johnstown

Kharon Randolph   USciences

Seth Younkin Fairmont State (WV)

D  I  V  I  S  I  O  N     I  I  I 

Carson Cohen   Tufts University (MA)

Josh Ratesic   Allegheny College (PA)