Prospective Student Athlete’s

Guards

Mickeel Allen 6-4 Norristown 2019

Justin Anderson   6-3   Phelps   2019

Chris Arcidiacano   6-4   Perkiomen    2019

Dahmir Biship   6-3   Imhotep   2019

Amin Bryant   6-4   Archbishop Ryan   2019

Image result for lynn greer
Lynn Greer III: 247sports

Alex Capitano   6-3   Episcopal Academy   2020

Rodney Carson   6-3   Girard College   2019

Ronnie Ellis   6-3   Phelps   2020

Ahmad Fair   6-0   Neumann-Goretti   2020

Eddie Fortescue 6-1 Wissahickon 2019

Gary Francis 6-4 Pennsbury 2019

Lynn Greer III   6-3   Roman Catholic  2020

Champ Hammonds 5-11 Constitution 2020

Aaron Harrison   6-0   West Philadelphia  2019

Hakim Hart   6-5   Roman Catholic   2019

AJ Hoggard   6-2   Huntington Prep, WV  2020

Chris Ings   6-2   Neumann-Goretti   2019

Khalid Johnson   5-10   Hatboro-Horsham   2019

Tyler Lyons 6-0 Norristown 2019

Image result for Lucas Monroe
Lucas Monroe:

Konrad Kiszka   6-6   La Salle   2019

Tautyvdas Kupstas   6-3   Perkiomen   2019

Tommy Kuypers 6-0 Central Bucks South 2019

Niels Lane 6-5 Perkiomen 2020

Seth Lundy   6-4   Roman Catholic  2019

Tali McIver 5-8 North Penn 2019

Hysier Miller 5-10 Martin Luther King 2021

Lucas Monroe   6-6   Abington   2019

Tim Myarick 6-4 Cheltenham 2019

Jameer Nelson Jr.   6-0   Haverford   2019

Chaz Owens   6-5   Shipley   2019

AJ Mitchell 6-0 North Penn 2019

Jack Mulhearn 5-10 Central Bucks West 2019

Eli Ortiz 6-0 Quakertown 2019

Steve Payne   6-2   Lower Merion   2019

Kyree Pendleton 6-2 Plymouth Whitemarsh 2019

Caelin Peters   6-2   Plymouth-Whitemarsh   2020

Allen Powell   6-2   LaSalle   2019

Darnell Ransom   6-0   Eastern University Academy Charter

Christian Ray   6-5   Haverford   2019

Jamir Reid   6-2   Mastery   2019

Naseem Roberson   5-10   Downingtown West   2019

Marcus Sanford 6-1 Norristown 2019

Scott Spann   6-2   Sankofa    2019

Tyler Spann 5-9 String Theory 2019

Tyler Strechay 6-4 Perkiomen Valley

Vernon Tubbs   5-7   Norristown   2019

Khalil Turner   6-6   Sankofa   2019

Trevor Wall   6-2   St. Joe’s Prep   2020

Jayden Walsh 6-3 Perkiomen 2021

Derrious Ward 6-6 Sankofa 2020

Related image
Christian Ray: Delcohoops

Khaleef Washington   5-10   Overbrook   2019

Jihad Watson 6-2 Math Civic & Sci. 2019

Fatayn Wesley   5-9   Imhotep   2019

Tyrone Williams 6-5 Olney 2019

Isaiah Wong   6-4   Bonner-Prendergast   2019

Amir Woods   5-10  Conwell-Egan 2019

Sean Yoder  6-2   Pennridge   2019

Forwards

Taj Asparagus 6-4 West Chester Rustin 2019

Jiair Ballard-West 6-4 Frankford 2019

Jason Cherry 6-7 Plymouth Whitemarsh

Matt Dade 6-6 Episcopal 2019

Eric Dixon 6-6 Abington 2019

David Duda   6-3   Methacton   2019

Cameron Gardner   6-4   Bishop McDevitt 2019

Kyin Healey 6-6 Cheltenham 2019

Luke House   6-6   Archbishop Carroll   2019

Mikeal Jones   6-7   IMG Academy   2020

Keeshawn Kellman 6-8 Perkiomen 2019

Donta Scott
Donta Scott: PennLive

Franck Kepnang 6-8 Westtown 2021

Chereef Knox   6-6   Imhotep   2019

Lakeem McAliley 6-5 Mastery North 2019

Ian McCaw 6-6 C. B. South 2019

Jabari Merritt   6-4   Constitution   2019

Jake Nelson 6-6 West Chester Rustin 2019

Leo O’Boyle   6-7   Scanton Prep   2019

Jon Post   6-5   Pennridge   2019

Miles Robinson   6-4   Friends Central   2019

Donta Scott   6-7   Imhotep   2019

Elijah Taylor   6-7   Imhotep   2020

George Tinsley   6-6   Abington Heights   2019

Aiden Williams 6-7 Perkiomen 2019

Centers

Jon Bol Ajak   6-10   Westtown   2019

Abraham Deng   6-10   Valley Forge M. A.  2019

Naheem Mcloed
Naheem McCloud: Philly.com

Tariq Ingram   6-8   Bonner-Prendergast 2019

Naheem McCloud   7-0   Plymouth Whitemarsh   2019

Ray Somerville   6-9   Shipley   2019

Jeffrey Woodward   6-8   Methacon   2020